Krwawienie po cesarskim cięciu i zabiegu usunięcia torbieli jajnika

Witam serdecznie, 26 stycznia miałam robione zabieg usunięcia torbieli przydatków prawych połączonego z cesarskim cięciem. Cały zabieg zakończył się dobrze, w czasie zabiegu usunięto mi też prawy jajnik. Chciałabym wiedzieć, kiedy powinno ustąpić krwawienie po takim zabiegu? Krwawienie, które teraz występuje pojawia się raz lub dwa razy w ciągu dnia. Czy to normalne?

Lek. Marta Hat

Witam! Tak, takie krwawienie po każdym porodzie jest normalne. Wiąże się ono z gojeniem się macicy, jej obkurczaniem i powrotem do normalnych rozmiarów sprzed porodu oraz wydalaniem resztek pozostałych z porodu (fragmentów błon płodowych, warstw macicy, śluzu, krwi). Wydzielina ta zwana jest odchodami połogowymi. Po porodzie przez cesarskie cięcie krwawienie jest mniej obfite i krótsze niż po porodzie siłami natury. Może trwać do 2-3 tygodni. Pozdrawiam