Krwawienie przy stosowaniu tabletek Regulon

Biorę tabletki regulon, od ok. 1 roku. Podczas regularnego brania tabletek dostałam krwawienia tydzien przed 7 dniową przerwą. Dokończyłam opakowanie regulonu i zaczelam cykl 7 dniowej przerwy i okresu jak na razie nie dostałam. Czy mogę spokojnie kochac się z chłopakiem? czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

Witam! Jeśli przyjmowała pani tabletki regularnie, nie ma powodów do niepokoju. Śródcykliczne krwawienia są najczęstszym skutkiem niepożądanych stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Nie świadczą jednak o zmniejszeniu skuteczności ochrony antykoncepcyjnej.