Krwawienie z guzka na odbycie

Witam. Parę dni temu w zewnętrznej okolicy odbytu zrobił mi się mały guzek, który trochę bolał i powodował ogólny dyskomfort. Z dnia na dzień malał a aktualnie jakby pękł ponieważ pokazał sie mały otworek i guzek znikł, tyle że teraz jak na złość z tej małej ranki leci mi krew dość obficie i póki co gdy już przestanie a pójdę sie wypróżnić, kichnę lub kaszlnę wszystko zaczyna się od nowa. Mam 23 lata i prosił bym o informację co to mógł być za guzek i jak zapanować nad krwawieniem z tej ranki?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana może być spowodowana zaostrzeniem choroby hemoroidalnej. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.