Lęk przed chodzeniem po złamaniu kości piszczelowej u 7-latka

Witam serdecznie mam pytanie dziecko 7 lat po złamaniu kości piszczelowej 8 tygodniu unieruchomiona noga. ( 1 tydzień szyna 6 tygodni gips i 2 tygodnie szyna zdejmowana na noc). Po zdjęciu zupełnie ma blokadę psychiczną boi się stanąć i dać kroka.Robi kroczki ale bardzo ciężko oczywiści z pomocą. Nogę zgina, wymachuje, robi rowerek, siedzi po turecku. Nie wiem jak mam jej pomóc.

Witam serdecznie
Bardzo często u dzieci po długom unieruchomieniu występuje lęk przed chodzeniem , proponuję konsultacje z rehabilitantem , który poprzez zabawę zmobilizuje Pani córeczkę do prawidłowego chodzenia.

Proszę dać dziecku czas, nic dziwnego że czuje się niepewnie. To może potrwać kilka dni albo tygodni. Cierpliwość, miłość i spokój - tego trzeba teraz dziecku. Pozdrawiam i życzę powodzenia!