Liszaj płaski w obrębie skóry a urodzenie dziecka

Moja 22-letnia corka ma liszaja płaskiego na narzadach plciowych. Sytuacja pogorszyla sie 2,5 roku temu po urodzeniu dziecka. Mieszkamy w Danii, lecz leczenie, które lekarze tu proponuja to masci i kremy hormonale, które niestety nie pomagaja. Corka zostala zmuszona przerwac studia, poniewaz odczuwa ciagly swiad i pieczenie, oraz bol przy siedzeniu. Czy jest jakis inny sposob wyleczenia tej choroby, Np.Swiatlo, laser, tabletki? I czy pobyt (7 lub 14 dniowy) jest wystarczajacy? Prosze o odp.

w terapii miejscowej liszaja płaskiego stosuje się silne maści glikokortykosteroidowe, które spłaszczają wykwity i redukują świąd. W leczeniu ogólnym stosuje się glikokortykosteroidy w średnich dawkach oraz fototerapię (PUVA). Natomiast w opornych na leczenie postaciach liszaja płaskiego podaje się cyklosporynę i retinoidy.