Lot samolotem po operacji laparoskopowej torbieli jajników

Czy po operacji laparoskopowej torbieli jajnikow przez pepek mozna lecieć samolotem.Wyszlam ze szpitala po12godzinach i czuje sie dobrze,lot mam po 48godzinach a ciśnienie sprawdzałam 8godzin przed lotem 110 na 69i bicie serca 80.Prosze o pomoc, z góry dziekuje.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, Przebyty zabieg, nie jest przeciwwskazaniem do lotu samolotem, tym bardziej, iż wykonano go w sposób minimalnie inwazyjny.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Witam. Jak wynika z obliczeń - chce Pani lecieć w 2-giej dobie po zabiegu? Nie wiadomo także jaki rodzaj zabiegu Pani przeszła. Moim zdaniem to zbyt wcześnie - odradzam, jednak proponuję porozmawiać z operatorem.

Odradzam lot samolotem w tak krótkim czasie od zabiegu laparoskopowego (w jamie brzusznej pozostaje niewielka ilość gazu stosowanego podczas laparoskopii, który w normalnych warunkach wchłania się po kilku dniach; zmiany ciśnień na różnych wysokościach mogłyby wywołać dolegliwości)