Luźny kał podczas wypróżniania

Witam, mój chłopak często ( codziennie ) wypróżnia się luźnym kałem, czasem 2 lub 3 razy dziennie. To nie jest normalne i chciałabym się dowiedzieć jaka może być tego przyczyna oraz w jaki sposób przekonać go do pójścia do lekarza.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Biegunka przewlekła jest niezwykle groźna zwłaszcza wtedy, gdy trwa ona dłużej niż kilka dni. Pasaż jelitowy prowadzi bowiem do nadmiernej utraty wody i substancji mineralnych z organizmu, co może być przyczyną nagłych stanów zagrożenia życia, wymagających natychmiastowej interwencji lekarskiej.