Miękki guzek w okolicy odbytu

Od dziś mam miękki guzek koło odbytu który piecze. dużo siedziałem dziś na mokrej ziemi w pracy. co to może być

Taki guzek to prawdopodobnie hemoroid. Jeżeli nie krwawi podczas wypróżnień zapewne nie jest on bardzo zaawansowany. Najlepiej w tej sytuacji skonsultować problem z lekarzem i jeżeli zostanie potwierdzony problem hemoroidów zastosowanie odpowiedniej diety minimalizującej dyskomfort oraz progresję dolegliwości.