Miesiączkowanie w wieku 50 lat

witam mam problem mianowicie mam skonczone 50 lat nadal miesiaczkuje moj ostatni stosunek byl w lipcu od tamtego czasu normalnie miesiaczkowalam w zeszlym miesiacu rowniez niestety w tym miesiacu nic nie dostalam obawiam sie ze to moze byc ciaza robilam dwa razy testy ale nic nie wykazalo a moze to zaczatek menopauzy dodam ze mam boleci na dole brzucha prosze o porade serdecznie pozdrawiam

Dzień dobry!

Nie jest możliwe za pośrednictwem Internetu rozpoznać ani ciąży ani objawów menopauzy. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i badanie ginekologiczne. To drugie może także rozpoznać ciążę wcześniej niż ogólnodostępne testy ciążowe, których wrażliwość jest nieco mniejsza.

Naturalne zapłodnienie u kobiety w wieku ok. 50 lat zdarza się bardzo rzadko i jest mało prawdopodobne. Znacznie bardziej prawdopodobne są zmiany cyklu związane z okresem menopauzy. To także jest jednak temat do omówienia z Pani prowadzącym lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam!