Mieszkanie z bratem chorym psychicznie i ojcem alkoholikiem

Witam, chciałabym się dowiedzieć co można zrobić z chorym psychicznie bratem oraz alkoholikiem ojcem. Mieszkamy razem w jednym domu z mama babcia bratem i ojcem. Brat jest chory psychicznie w dodatku bardzo agresywny. Wszyscy się go w domu boją grozi że zrobi straszne rzeczy. Ojciec jest nieodpowiedzialnym czlowiekiem alkoholikiem pije od kad pamietam. Nie mamy siły tak żyć jestesmy wykonczone psychicznie , w ciąglym strachu. Co mamy robic? Gdzie prosić o pomoc?

Osoba chora psychicznie, która zagraża zdrowiu lub życiu swojemu lub innych, może zostać bez swojej zgody przyjęta do szpitala psychiatrycznego. Jeżeli chory psychicznie brat zachowuje się agresywnie, można zadzwonić na policję, która powinna eskortować brata do szpitala psychiatrycznego. Absolutnie nie wolno tego lekceważyć. Państwa bezpieczeństwo jest priorytetem, a brat musi się leczyć w odpowiednich warunkach. W kwestii ojca, zachęcam Panią do wizyty w najbliższym ośrodku terapii uzależnień, gdzie powinna Pani uzyskać rzetelną pomoc i wsparcie.