Możliwość pominięcia tabletek placebo w celu pominięcia okresu z powodu przeprowadzanej kolposkopii

Witam! Mam pytanie, w najbliższy poniedziałek będę miała przeprowadzaną kolposkopię. Podobno to badanie nie może być przeprowadzane w trakcie miesiączki.Aktualnie biorę tabletki antykoncepcyjne i właśnie w sobotę powinnam rozpocząć branie tabletek placebo(tabletki daylette 24 4) czy w takim razie mogę pominąć przyjmowanie tabletek placebo, aby w tym m-cu pominąć okres i rozpocząć nowe opakowanie dzięki czemu bd mogła mieć przeprowadzoną kolposkopię?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej może Pani przyjąć kolejne opakowanie tabletek bez przerwy. Nie warto przesuwać kolposkopii, gdy jest konieczne jej przeprowadzenie.