MR kręgosłupa u 36-latki

MR KREGOSLUPA;lordoza ledzwiowa zachowana,odwodnienie i obnizeniewysok,miedzykregowych L2-3 iL5-S1.SASIADUJACE POWIERZCHNIE TRZONÓWKREGÓWNA POZIOMIE DYSKOPATII WIDOCZNENIEWIELKIE PASMA PRZEBUDOWY ZWYRODNIENIOWEJ O TYP.MODIC 2.NA POZIOMIE L2-3 TYLNA PRZEPUCHLINA KRAZKA MIEDZYKREGOWEGO,WIELKOSCI 4 MM.W WYMIARZEAP UCISKA WOREK OPONOWY.NA POZIOMIE L5-S1 TYLNA CENTRALNA PRZEPUCHLINA KRAZKA MIEDZYKREGOWEGO WIELKOSC 4,5MM W WYMIARZE AP UCISCA WOREK OPONOWY .prosze o szybko interpretacje wyników
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

konieczne jest zestawienie powyższego wyniku z bezpośrednim badaniem lekarskim oraz objawami zgłaszanych przez Panią. proponuje udać się do lekarza zlecając ego powyższe badanie.

0

Badanie obrazowe jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup,tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.
Leczenie może również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnątrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty