Na co wskazują te problemy u 22-latka?

Witam zastanawiam się nad wizyta u psychiatry z powodu moich problemów. Poniżej zapisałem wszystkie swoje "ułomności" które przeszkadzają mi w życiu. O czym swiadcza moje problemy? 1. Bardzo chciałbym poznać kobietę ale czuję lek przed jakimś kolwiek wchodzenie w związek, czuje przy kobietach dziwny lek. Ogólnie bardzo boję się spotkania sam na sam z tego powodu nigdy nie miałem dziewczyny 2. Nie potrafię utrzymać relacji, szybko się z wycofuje 3. Czuję lek przed spotkaniami z innymi ludźmi których nie znam 4. Nie potrafię okazywać uczuć 5. Gdy widziałem zdjęcia współlokatora z jego znajomymi to czułem się bardzo źle bo on ma takie życie jakiego zawsze ja pragnąłem 6. Przestahe mnie cieszyć dawna pasja, szybko się denerwuje i przestaje nagrywać 7. Miewam takie stany że mi się nie chcę nic ani jeść ani spać ani leżeć ani stać 8. Czesti odczuwam nieuzasadniony smutek 9. Bardzo stresuje się rozmowa z przełożoym policja z osobami nieznanymi 10. Nie potrafię patrzeć ludziom w oczy czuje wtedy napięcie i nie potrafię się skupić 11. Mam tendencje do nadużywania alkoholu 12. Czuję napięcie jak się mijam z ludźmi na ulicy 13. Czuję że innym tylko przeszkadzam
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na zaburzenia o podłożu psychicznym. Najprawdopodobniej problem leży w lęku społecznym, depresji i zaburzeniach lękowych ogólnych. Najlepiej, aby udał się Pan do psychiatry, który postawi odpowiednią diagnozę i zaplanuje dalsze postępowanie.

W takich sytuacjach pomocna może się okazać terapia behawioralna wspomagana leczeniem farmakologicznym. Jest Pan świadomy swoich problemów, dlatego jest to duży krok w kierunku poprawy stanu psychicznego.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/depresja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.