Naczyniaki rubinowe na plecach

Mam 24 lata, ostatnio zauważyłam, że pojawiły mi się na plecach dwie zmiany - naczyniaki rubinowe. Od bardzo dawna mam też mnóstwo czerwonych malutkich kropeczek, jakby mnie ktoś pokłuł igłą, które w większości po przyciśnięciu bledną na moment, czyli też to jest związane z naczyniami. Najwięcej mam ich na przedramionach, mam 2 na palcach z czego 1 jest wypukła, są też na piersiach i nawet jedna na ustach. Czy to oznacza problem z układem żylnym? Czy powinnam się tym martwić?

Naczyniaki rubinowe nie są złośliwymi zmianami. Ich nasileniu sprzyjają leki hormonalne i antykoncepcyjne, Można je likwidować laserem i elektrokoagulacją.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska