Nadmierne wypadanie włosów na całym ciele

Od roku wypadają mi włosy z całego ciała, w tym również brwi, widoczne są u mnie coraz to większe zakola. Byłem już u trzech dermatologów i każdy mówi to samo: albo niedobory cynku lub wypadanie fizjologiczne związane z wiekiem (mam 19 lat). Brałem bardzo różne leki Loxon 5 %, różnego rodzaju witaminy i szampony, lecz efekty są widoczne tylko przy braniu tych wszystkich specyfików. Po zakończeniu problem znowu powraca. I już nie wiem co mam z tym faktem zrobić. Proszę o pomoc.

Witam! Problem wymaga pogłębienia diagnostyki. Bez dotarcia do jego przyczyny uporanie się nie będzie możliwe. Punktem wyjścia musi być dokładny wywiad - zawierający również pytania o członków rodziny w linii męskiej, zwłaszcza ojca i dziadka, gdyż często duże znaczenie mają geny. Lekarz powinien również obejrzeć miejsca, których ubytek włosów dotyczy. Na podstawie informacji zebranych podczas wywiadu i badania lekarz zaplanuje dalszą diagnostykę - badania dodatkowe i - w razie potrzeby - konsultacje specjalistyczne. Wskazana jest ocena morfologii krwi, stężeń elektrolitów, glukozy, białka całkowitego i albumin, lipidogramu, funkcji wątroby i nerek, stężeń i aktywności hormonów. W razie stwierdzenia nieprawidłowości ew. inne badania. Lekarzem, do którego należy się udać jest lekarz rodzinny, specjalista chorób wewnętrznych, endokrynolog lub dermatolog. Pozdrawiam