Nagły ból zamostkowy - co robić?

 Witam. Od kilku dni miewam dziwny ból w klatce piersiowej, zamostkowy. Pojawia się nagle nawet gdy odpoczywam. Intensywny ból trwa ok 20 min, a później stopniowo się zmniejsza. Nasila się przy głębszym oddechu i mam wrażenie, że ten ból przechodzi do gardła. Mam 24 lata i jestem kobietą. Będąc dzieckiem zdiagnozowano u mnie szmery serca, które w wieku ok 15 lat (ostatnie badanie echo serca) pokazało, że wszystko jest ok. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.   Ps. Zapomniałam dodać, że mam suchy kaszel i pale papierosy.

Witam serdecznie,
Dolegliwości bólowe w klatce piersiowej mogą być spowodowane schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, oddechowego oraz kręgosłupa.
Ze względu na to, że objawy pojawiły się nagle konieczna jest jak najszybsza wizyta u lekarza. Stan taki może być zagrożeniem życia.

Pozdrawiam