Napady agresji w małżeństwie

Witam jestem z Wrocławia mam na imię Tomek mam 27 lat i mam duży problem z żoną a raczej ona ze mną ... jestem impulsywny słownie ; agresywny ale nie fizycznie żony nie atakuje lecz nie panuję nad emocjami . raz jestem wesoły a 5 min później robię problemy o coś błahego ... poza tym mam czasami tak że nic nie czuję i to nawet kiedy powinienem coś czuć ... nic mi się nie chce i non top się denerwuję i dąsam a żeby tego było mało to podobają mi się inne kobiety poza moją żoną.bardzo proszę o pomoc

Agresja słowna jest poważnym odzwierciedleniem ukrytych frustracji i podświadomych trudności. Być może to właśnie jest odpowiedź na Pana ukryte zainteresowania innymi kobietami, a agresja słowa ma deprecjonować obraz żony zarówno w Pana głowie jak i u żony. Może szuka Pan uzasadniania dla swoich upodobań do innych kobiet, może chce Pan dać sobie na przyzwolenia na coś więcej tworzenie napięć w domu ma dać Panu uzasadnienie na "wyjście z tego " domu do innych kobiet. Proszę sobie poobserwować jak po tych kłótniach i Pana wybuchach wygląda to Pana skłonność do innych kobiet.

Witam. Panie Tomku trudno mi jasno i klarownie wskazać przyczyny Pana zachowania, ale z tego co przeczytałem to Pan również nie rozumie swoich motywacji i to Pana niepokoi.

Najprawdopodobniej źródłem jest Pana struktura osobowości, może na to wskazywać fakt jeżeli w poprzednich związkach z kobietami zachowywał się Pan podobnie (chyba, że żona jest pierwszą partnerką i nie ma pan porównania jak było w innych związkach). Dlatego warto skonsultować się z psychoterapeutą lub psychologiem. Jeżeli chodzi o kwestie osobowościowe to zdecydowanie polecam specjalistów pracujących w nurcie psychodynamicznym.

Jeżeli Pana zachowanie jest nowe dla pana, to znaczy wcześniej Pan nie zauważał w sobie takich zachowań w związkach z innymi kobietami to tym bardziej namawiam Pana na konsultację z psychologiem. Pozdrawiam, MŁ.

Witam,
Trudno oszacować Pana zachowanie po tym krótkim opisie. Konieczna jest konsultacja u psychologa, być może potem terapia indywidualna lub małżeńska. Sytuacja może być spowodowane Pana problemami lub być skutkiem niezrozumienia w związku. Psycholog pomoże wybrać drogę postępowania, znajdzie przyczyny sytuacji.
Życzę powodzenia.