Narażenie na refluks żołądkowo-przełykowy

Witam mialem robiona gastreoskiopie i wykryto u mnie zapalenia- przelyku, zoladka, dwunatstnicy helicobacter, przepukline wslizgowa przelyku oraz 3 afty rowniez w przelyku. Lekarz powiedzial ze musze odbyc kuracje antybiotykowa na helicobacter by ustapily zapalenia. Chcialem zapytac czy moga byc afty w przelyku? I jakie objawy one moga dawac wraz z przepuklina wslizgowa? I czy jak w wyniku nie ma mowy o refluksie tzn ze go mam przy tych zapalniach czy jestem na niego narazony ???

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przepuklina wślizgowa współistnieje z chorobą refluksową przełyku. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Afty to inaczej miejscowe uszkodzenia śluzówki. Mogą występować także w przełyku.