Negatywny test, a możliwa ciąża

Witam, 0d 30.06.2022 do 03.07.2022 miałam okres, był bardziej skąpy niż zwykle i towarzyszył mu ból jajników i jakby wzdęcie brzucha. W dniu 05.07.2022 w ciągu dnia pojawiły się plamienia jakby miesiączka wróciła alewieczorem już nie było plamienia. W dniu 06.07.2022 rano wykonałam test ciążowy i wyszedł negatywny, w ciągu dnia znowu pojawiły się plamienia. Tabletki antykoncepcyjne odstawiłam w zeszłym roku, poniewaz chce zajsc w ciążę, cykle są bardzo regularne i trwają 29 lub 30 dni, 2 miesiące temu miałam robione badania hormonalne i USG u ginekologa i wszystko wyszło dobrze. Co może być przyczyną plamień krótko po okresie? Dodam że nigdy taka sytuacja nie miała miejsca aby okres jakby wracał, czy mimo negatywnego testu, to może być ciąża? Bardzo dziękuję za pomoc M

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro pojawiła się u Pani menstruacja, to mało prawdopodobne, aby była Pani w ciąży – zwłaszcza, że test ciążowy daje wynik negatywny.

Warto by było udać się ponownie do ginekologa, ponieważ plamienie po miesiączce może sugerować pojawienie się torbieli na jajnikach lub świadczyć o obecności mięśniaków macicy. Czasem takie plamienia pojawiają się także podczas infekcji.

Plamienie implantacyjne, które mogłoby świadczyć o ciąży zazwyczaj pojawia się po 9-14 dniach od zbliżenia i jest oznaką zagnieżdżania się zarodka. Jest to sytuacja jednorazowa.

Podobne pytania zadawały już inne użytkowniczki naszego serwisu. Odpowiedzi na nie znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-tydzien-po-miesiaczce,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-po-miesiaczce,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-plamienie-po-zakonczonej-miesiaczce.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.