Nerwica i lęk przed AIDS

Witam, mam bardzo niepokojące objawy, nie wiem czy to nerwica czy to coś groźniejszego, podejrzewam u siebie AIDS, ale nie jestem co do tego pewna. Do zakażenia mogło dojść pod koniec listopada. Od tamtej pory ciągle mam podwyższoną temperaturę ciała, czasem do 36,8 miałam zapalenie oskrzeli, zapalenie gardła. Teraz na chwilę obecną mam dziwne bóle kości i stawów, czasem tak silne, że nie mogę spać, nie wiem czy to nerwica czy faktycznie ta straszna choroba. Bardzo proszę o pomoc lub jakąś radę, bo sama już sobie z tym nie radzę, boję się, że w końcu zwariuję i wyląduję u psychiatry. :(

Witam! Nie ma niestety możliwości zdiagnozowania Pani problemów przez internet na podstawie krótkiego opisu. Warto zatem udać się na konsultację do lekarza rodzinnego. Proszę opowiedzieć o swoich obawach lekarzowi. Ma Pani podejrzenie, że obecny stan somatyczny jest wynikiem zakażenia wirusem HIV, to należy wykonać odpowiedni test. Może go Pani wykonać w punktach konsultacyjno-diagnostycznych. Informacje na ten temat znajdują się na rządowych stronach na temat AIDS. Warto także wykonać odpowiednie, zalecone przez lekarza badania, które mogą wskazać przyczynę obniżonej odporności. Możliwe, że jest to zaburzenie lękowe. Stres i silne emocje mogą wpływać na zmniejszenie się odporności organizmu i większą zapadalność na choroby somatyczne. Jednak najpierw należy wykluczyć problemy natury biologicznej. Jeśli fizycznie będzie Pani zdrowa, to wizyta u psychiatry, albo psychologa byłaby wskazana. Warto, żeby nie traktowała Pani tego, jako "zwariowanie". Jeśli złamie Pani nogę, to konsultuje się z ortopedą, jeśli ma problemy z sercem, to idzie do kardiologa. Psychiatra to lekarz specjalista, który pomaga przy problemach natury psychicznej, które wbrew obiegowym opiniom są powszechne i zwykle poważne. Dlatego warto najpierw zrobić odpowiednie badania i ewentualnie skorzystać z pomocy lekarza psychiatry lub doświadczonego psychologa/psychoterapeuty, po wykluczeniu przyczyn somatycznych. Pozdrawiam