Nerwowość i lękliwość u 18-latki

Dzień dobry mam 18 lat i moim problemem jest to że jestem strasznie nerwowa . często się trzesę i nie kontroluję tego .jestem też starsznie lękliwa gdy np ktos cos mowi do mnie np pani w szkole to tak ja by coś we mnie drżało. to jest strasznie męczące mam to od dziecka , czy da się to jakoś leczyć bo to naprawde bardzo utrudnia życie piłam melise na uspokojenie no ale takie zioła na mnie nie działają . co mogłoby mi pomóc

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Objawy, które Pani opisuje są charakterystyczne dla stanów nerwicowo-lękowych. Aby dokładnie zbadać ich przyczynę należy zgłosić się do psychologa, który najprawdopodobniej zaleci psychoterapię. Dobrze, że Pani szuka wsparcia, bo jest Pani młodą osobą i im szybciej nastąpi reakcja, tym łatwiej może Pani sobie poradzić z nieprzyjemnymi odczuciami.

Pozdrawiam serdecznie.