Nie mam jeszcze miesiączki. Czy możliwe jest jej przewidzenie?

Mam już od 1,5 roku śluz, włosy w okolicach łonowych i pod pachami. Jeszcze nie mam ciągłe wahania nastrojów. Mam już prawie 12 lat, będę je miała 25 września. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Na podstawie Twojego opisu moge stwierdzić, że rozwijasz się prawidłowo.

Pierwsza miesiączka pojawia się między 10. a 16. rokiem życia. W Polsce u około 60% dziewcząt pierwsza miesiączka występuje w 12-13 roku życia. Niestety nie da się przewidzieć kiedy u danej osoby wystąpi pierwsza miesiączka. Musisz się wykazać cierpliwością w tym względzie. Martwić się należy dopiero, gdy miesiączka nie wystąpi do ukończenia 16. roku życia.

Na razie rozwijasz się prawidłowo i nie masz żadnych powodów do niepokoju.