Niechęć do życia i depresja u 18-latki

Witam. Mam problem ze swoim życiem. Zawsze byłam wesoła osobą, lubiłam spotykać się ze znajomymi, bawić się. Od kilku miesięcy wychodzą bardzo rzadko, poprostu nie mam na to ochoty. Kiedyś wszyscy mówili mi wprost, że cenią moją odwagę, siłę i ciągły uśmiech. Mam 18 lat, zaczynam klase maturalną. Działam w organizacjach społecznych, projektach. Kiedyś byłam pełna energii, ogranizowałam wszystko i dopinałam na ostatni guzik, teraz mam problem żeby wstąc z łóżka. Co mam zrobić żeby odzyskać siebie

Witam,
na podstawie Pani opisu trudno ocenić skąd wynikają obecne trudności. Jest Pani w przełomowym okresie, wchodzenie w dorosłe życie i symboliczny jej początek - matura. Jednak konieczna jest dokładna diagnoza. Zachęcałabym do wizyty u psychoterapeuty.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Dzień dobry!

Proszę porozmawiać o swojej sytuacji z odpowiedzialnym dorosłym, do którego ma Pani zaufanie - np. rodzicem, krewnym, starszym rodzeństwem, wychowawcą albo pedagogiem szkolnym. Może Pani zgłosić się sama np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witaj!

Jest wiele sposobów na podniesienie własnych wartości i pewności siebie ;-) Możesz się ze mną skontaktować to postaram się udzielić bezpośrednio porad. Jeśli nie będziesz chciała - to możesz udać się do psychoterapeuty lub coacha w swojej okolicy.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na moją witrynę.
http://psychopedagog.eu