Nieracjonalne myślenie

Jestem sparaliżowana strachem,że nie myślę racjonalnie. Groźby pod postacią pozbawienia życia. Co robić?

Droga Pani. Polecam jak najszybciej zgłosić się na terapię. Jeżeli myśli o zagrożeniu życia (nie wiem jakiej postaci - ktoś Pani grozi, czy ma Pani myśli samobójcze) są intensywne i powodują znaczny dyskomfort - proszę zgłosić się do Centrum Interwencji Kryzysowej, gdzie oytrzyma Pani pomoc. Pozdrawiam.

To co pani pisze jest bardzo niepokojące. Żyje pani w strachu przed kimś kto chce pani wyrządzić krzywdę. Jeżeli ma pani możliwość proszę poszukać pomocy wśród bliskich lub rodziny, opuścić osobę która stanowi bezpośrednie zagrożenie. W sytuacji kiedy ktoś z zewnątrz Pani grozi, może warto zgłosić się z tym na Policję.
Groźby stanowią formę przemocy i zastraszenia ofiary - tak skutecznie aby ją zdominować i zmanipulować.
Doświadczanie przemocy jest złożonym problemem i często do wyjścia z przemocy potrzebna jest pomoc innych osób a nawet wsparcie wielu służb. W sytuacji, w której doświadczamy jakiejkolwiek formy przemocy wskazana jest pomoc z zewnątrz, która pomoże podjąć działania służące ochronie. Ta pomoc może przyjść ze strony przedstawicieli różnych służb - psychologa, prawnika, policjanta, lekarza, pracownika socjalnego. Czasem potrzebni są oni wszyscy naraz. Pomoc psychologiczna wspiera na ścieżce
wychodzenia z przemocy. Pomoc prawna pozwala postawić sprawcy granice prawne, które uniemożliwią kontynuowanie przemocy.
Dlatego ustosunkowując się do sytuacji w jakiej pani się znajduje powinna pani udać się do odpowiednich instytucji i zgłosić swój problem.
Jeżeli nie ma Pani nikogo kto mógłby pomóc proszę zadzwonić na bezpłatny telefon i poradzić się jakie są formy pomocy w mieście w którym pani mieszka.
Telefon Zaufania
800 12 01 48 - Zatrzymaj przemoc; (numer bezpłatny)
lub
0 800-112-800 - MIEJSKI TELEFON DLA OFIAR I ŚWIADKÓW PRZEMOCY (bezpłatny, anonimowy, całodobowy, czynny 7 dni w tygodniu) przy Ośrodku Interwencji Kryzysowej.