Niewielka ilość spermy na penisie a ryzyko ciąży

Witam odbyłem stosunek z dziewczyną maksymalnie 10 dni po skończeniu okresu. Mam zatem pytanie wytrysk nastąpił poza partnerka lecz przypadkiem penis wszedł w partnerke może z 1 cm a na nim mogły być pozostałości spermy po wytrysku. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży w tym przypadku ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Stosunek przerywany nie jest pewną metodą antykoncepcji. Jeżeli do stosunku doszło 10 dni po krwawieniu (czyli najpewniej w 14-15 dniu cyklu) to nie mozna wykluczyc ciąży. Proponuję wykonać test w dniu spodziewanej miesiączki jeśli ta będzie się opóźniać.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. 10 dni po okresie z pewnością były już dni płodne. Dodatkowo stosunek bez zabezpieczenia znacznie zwiększa ryzyko ciąży. Proponuję wykonanie testu ciążowego po 14 dniach od stosunku przez Pana Partnerkę.

"Przypadkowe wejście penisa na 1 cm" to stosunek niezabezpieczony, czyli potencjalnie płodny.
Nawet bardzo niewielka ilość nasienia wystarczy, jeśli jest jakościowo dobre (a partnerka płodna i w okresie owulacji).
Pozdrawiam.