Niezrośnięta skóra po operacji wycięcia nowotworu okolicy zausznej

Miesiąc temu miałem operację wycięcia nowotwora okolicy zausznej oraz okolicy oka wraz z przeszczepem skóry .Zgodnie z radą lekarza smarowałem to wazeliną .... ładnie się goi chociaż w miejscu gdzie był dren to jeszcze jest zaczerwieniona skóra i całkowicie nie zrośnięta .czym teraz to smarować i jak pielęgnować ? czy można już bez opatrunków wychodzić na zewnątrz ?

Miejsce przeszczepu należy chronić przed słońcem. Można chodzić bez opatrunku, nadal natłuszczać. Otwór po drenie chronić przed działaniem wazeliny, nie smarować tam, jedynie miejscowo dwa razy dziennie Octenisept.

Nie mogę nic poradzić nie znając zasięgu,przebiegu i efektu końcowego operacji!! Proponuje natychmiast zgłosić się do operatora !! zż