Niski poziom płytek krwi

Robiłem badanie krwi, mam za mało płytek krwi, często jestem ospały, bolą mnie stawy i mięśnie, mam zaburzenia wzroku.

Lek. Marta Hat

Witam! Dolegliwości, które Pan opisuje nie są charakterystyczne dla żadnej konkretnej jednostki chorobowej. Należy uzupełnić informacje z wywiadu i ustalić, czy dolegliwości pojawiły się w tym samym czasie (kiedy?), czy leczy się Pan na jakieś choroby, czy wykonywane były inne badania (laboratoryjne lub obrazowe). Ponadto nie przytoczył Pan dokładnych wyników badań: postępowanie zależy od dokładnego poziomu. Jeżeli są obniżone w nieznacznym stopniu to przy prawidłowych innych parametrach nie stosuje się żadnego swoistego postępowania. Pozostałe dolegliwości wymagają dalszej diagnostyki, należy uzupełnić badania podstawowe: glukoza, parametry wątrobowe, nerkowe, elektrolity i w zależności od tego zastosować odpowiednie postępowanie. Pozdrawiam serdecznie!