Niski poziom testosteronu a zmęczenie u 34-latka

Dzień dobry. Mam 34 lata i od pewnego czasu czuje się bardzo zmęczony, brakuje mi motywacji. Mimo, że dobrze się odżywiam i trenuję to ne widać tego. Dlatego zbadałem sobie testosteron i okazało się, że mam go za mało. 2,13 ng/mL. Czy jest to powód do poddania się kuracji hormonalnej

Witam
Terapia hormonalna nie jest dobrym wyjściem dla mężczyzn,
którzy pragną zachować płodność, ponieważ sprawia, że receptory
testosteronu w organizmie wysyłają do mózgu wiadomość,
że poziom hormonu jest wystarczający.
Przede wszystkim należy ustalić, ustalić, czy obniżony poziom
testosteronu jest w Pana przypadku cechą wrodzoną czy objawem
zaburzeń endokrynologicznych czy też skutkiem depresji.
Dopiero znając przyczynę można zastosować odpowiednie leczenie.
Zatem wskazana jest wizyta u endokrynologa.
Jeżeli jednak zmaga się Pan z depresją, to najlepszym sposobem
dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu
rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie

za malo danych na odp.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza