O czym może świadczyć atak duszności po śmiechu?

Witam. Bardzo często, jak nie zawsze, po "szczerym" smiechu dostaje ataku duszności, ratuje sie wtedy kaszlem, ale nie wystepuje on rownolegle z dusznosciami, mam wtedy lekko swiszczacy oddech. Mam rowniez uczucie scisku i ciezkosci w okolicach pluc/przepony, nawet jak pije to odczuwam wtedy jakby zwężenie przelyku czy przepony. Czym to moze byc spowodowane? Dodatkowo uczulona jestem na siersc kocia i psia, jednak owo uczucie pojawia sie nawet wtedy, kiedy w poblizu nie ma zwierzat ani wczesniej tam nie przebywaly. Dziekuje z gory za odpowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Pani dolegliwości sugerują obturację oskrzeli, która może być spowodowana np. astmą lub inną chorobą. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu poszerzenia wywiadu, zbadania i ukierunkowania dalszego postępowania.