O czym świadczy moje badanie mózgowia?

Witam , co to znaczy ? Dwufazowe badanie RM mózgowia w obrazach T1 i T2 zależnych oraz w sekwencjach FLAIR i DWI, w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych. W okołokomorowej istocie białej okolicy obu trójkątów komorowych oraz prawego rogu czołowego rozlane nieostro ograniczone obszary wysokosygnałowe w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR, nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu. Obraz niecharakterystyczny. W diagnostyce różnicowej należy brać pod uwagę PVL, zmiany po urazie aksonalnym (uraz w wywiadzie) oraz zmiany o etiologii demielinizacyjnej. Do rozważenia badanie kontrolne RM. Poza tym mózgowie bez (innych) zmian ogniskowych. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, bez cech ucisku. Przymózgowa rezerwa płynowa zachowana.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Opis MRI : " Dwufazowe badanie RM mózgowia w obrazach T1 i T2 zależnych oraz w sekwencjach FLAIR i DWI, w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych. W okołokomorowej istocie białej okolicy obu trójkątów komorowych oraz prawego rogu czołowego rozlane nieostro ograniczone obszary wysokosygnałowe w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR, nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu. Obraz niecharakterystyczny. W diagnostyce różnicowej należy brać pod uwagę PVL, zmiany po urazie aksonalnym (uraz w wywiadzie) oraz zmiany o etiologii demielinizacyjnej. Do rozważenia badanie kontrolne RM. Poza tym mózgowie bez (innych) zmian ogniskowych. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, bez cech ucisku. Przymózgowa rezerwa płynowa zachowana. " OBRAZ MRI GŁOWY do interpretacji klinicznej, do pełnej konsultacji neurologicznej z dokumentacją badań i historią leczenia ; Konieczna pełna ocena stanu zdrowia i sprawności pacjenta, schorzeń współistniejących; Pozdrawiam i zapraszam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty