O czym świadczy MR kręgosłupa 59-latki?

Kobieta 59 lat Rumia RM kręgosłup szyjny Lordoza pogłębiona. Na poziomie C5-C6 nasilone zmiany wytwórcze tylno-bocznych krawędzi trzonów oraz centralno-obuboczna protruzja materiału tarczy międzykręgowej nie przekraczająca zakresu zmian zwyrodnieniowych na ok 4mm. Na tym poziomie widoczna redukcja rezerwy płynowej przedrdzeniowo, zawężenie zachyłków bocznych i zawężenie otworów międzykręgowych obustronnie. Wymiar ap wolnego kanału kręgowego wynosi ok. 9mm Czy konieczna jest operacja.Dziekuje

Witam serdecznie,

Wynik badania uwidocznił zmiany zwyrodnieniowe oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatie. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.