Obsesja, że ludzie mnie obgadują

Ostatnio ciągle jak ludzie (obcy lub znajomi) o czymś ciszej rozmawiają, wymieniają spojrzenia, śmieją się to wydaje mi się, że chodzi o mnie - że mnie obgadują i obśmiewają - jak to opanować, to zaczyna być męczące? Czy powinnam z tym udać się do lekarza, czy można samemu nad tym zapanować?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Takie branie zachowań innych ludzi do siebie, interpretowanie ich w kategoriach własnej osoby może wynikać między innymi z niskiej samooceny oraz dużej potrzeby aprobaty społecznej.
Postaraj się popracować nad poczuciem własnej wartości i zwiększyć dystans do własnej osoby.
Pozdrawiam

Witam serdecznie
Postawienie diagnozy drogą internetową jest niemożliwe. Najbardziej kompetentny będzie lekarz psychiatra, do którego idzie się bez skierowania i jest to wizyta anonimowa, jeśli Pacjent sobie tego życzy. Jeśli ma Pani obawy, co do skierowania się po poradę do tego specjalisty, proszę najpierw skonsultować swoje obawy u psychologa, który podpowie Pani ewentualne rozwiązania.
Proszenie o pomoc jest pierwszym krokiem do wyzdrowienia, a Pani już pierwszy krok uczyniła pisząc maila do Nas na forum.
Życzę wszystkiego najlepszego i w razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie.