Obustronne utkanie o charakterze gruczołowym

Czy powinnam się martwić? 29 lat Pyt.do lek.onkologa-usg piersi:Obustronne utkanie o charakterze gruczołowym.W gruczole sutkowym prawym zmian ogniskowych nie wykazano.W gruczole sutkowym lewym ok3cm od brodawki sutkowej stwierdza się ognisko hipoechogenne wielkości 9*5 mm, ostro ograniczony, bez unaczynienia w opcji dopplerowskiej. Zmiana ogniskowa w piersiLewej.Biopsja piersi: Krew,płaty normotypowych komórek przewodowych oraz rozproszone komórki mioepitelialne.Całość przemawia za fibroadenoma

To zmiana łagodna typu włókniakogruczolaka, która zazwyczaj wymaga obserwacji (co około 6 miesięcy kontrolne USG). Jeśli zmiana nie będzie się powiększać nie będzie wymagać interwencji chirurgicznej. Oczywiście interpretacją wyniku powinien zająć się lekarz kierujący na badanie USG.