Ochrona przed ciążą a drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, pierwsze opakownie w życiu rozpoczelam w srodku cyklu BEZ KRWAWIENIA teraz robie 7 dniową przerwe i czy nowe opakowanie zaczynam 7 dnia czy 8 dnia? Czy po tej przerwie bede chroniona przed ciaza po rozpoczeciu drugiego opakowania tabletek?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Nowe opakowanie proszę zażyć po pełnych 7 dniach przerwy, tj. 8 dnia. Już od początku zażywania tabletek z nowego opakowania skuteczność antykoncepcyjna będzie pełna.