Odchudzanie 12 kg w pół roku

Witam. Mam 14 lat, 164 cm wzrostu, a ważę 66 kg. Postanowiłam raz na zawsze pozbyć się tego mięcha. Zamierzam zejść do 54 kg w 6 miesięcy. Ćwiczenia jakie chce zastosować to: orbitrek około 1 godz. dziennie, wyzwanie 30 dni Mel B, ćwiczenia na uda i brzuch oraz może basen. Jaka dieta byłaby dla mnie najlepsza? 12 kg w pół roku daje około 0,5 kg - czy to realne? Czy taka utrata wagi nie spowodowałaby efektu jojo? Czy nie zostawiłaby niepotrzebnej skóry? Czekam na odpowiedź.

Dzień dobry,
Zdrowe odchudzanie to około 0,5-1 kg na 1 tydzień. Kaloryczność diety przy dość sporym wysiłku fizycznym powinna wynosić 1500 -1800 kcal. Mniejsz ilość, grozi efektem jojo.
Zapoznaj się proszę z tym artykułem i wprowadź zalecenia w życia. Pij zieloną herbatę. Jedz regularnie posiłki co 3-4h. Aby ujędrnić skórę, stosuj kosmetyki dla kobiet w ciąży:)
Pozdrawiam