Odczyt testu ciążowego?

Dzień dobry, dzisiaj zrobiłam test ciążowy, ale mam problem, jedna kreska to wyszła mi bardzo słabo. Czy to jest za wcześnie żeby mówić o ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Dzień dobry, dzisiaj zrobiłam test ciążowy, ale mam problem, jedna kreska to wyszła mi bardzo słabo. Czy to jest za wcześnie żeby mówić o ciąży?

Witam!

Jeżeli podczas wykonywania testu ciążowego, wynik jest niejednoznaczny, nie pokrywa się ze wzorem przedstawionym na ulotce dołączonej do testu - rzeczywiście nie można uznać wynik za wiarygodny. Jednym z powodów takiej sytuacji może być za małe stężenie beta-hCG - w wypadku zbyt krótkiego odstępu czasu między koncepcją, a wykonaniem testu. W takim przypadku najlepiej po prostu odczekać jeszcze 2-3 dni i powtórzyć test ciążowy, takie postępowanie pozwoli rozwiać ostatecznie wątpliwości.

Tutaj znajdzie Pani artykuł: test ciążowy.

Serdecznie pozdrawiam!