Odstawienie antykoncepcji hormonalnej a rozregulowanie cyklu

Witam, przez dwa ostatnie misiące brałam tabletki hormonalne, daylette a pozniej ginekolog zmienil mi na ovulastan(czułam sie żle po jednych i drugich)calkowicie odstailam po pierwszym opakowaniu ovulastanu. Teraz mam 28 dzień -1 cyklu po tabletkach, czy moge nie dostac okresu??czy mogło mi sie cos az tak bardzo przez dwa miesiące rozlegulować?czy to moze oznaczac cos groźnego?ciąża jest wykluczona zrobilam dwa testy, a pozatym nie współzylam po zakonczeniu drugiego opakowania dziekuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej mogą występować zaburzenia miesiączkowania. Jeśli sytuacja nie unormuje się w ciągu najbliższych 3 miesięcy lub zauważy Pani inne niepokojące objawy to proszę udać się na wizytę kontrolną do specjalisty ginekologa.