Opóźnienie w przyklejeniu plastra antykoncepcyjnego po tygodniowej przerwie

Witam. Od 2 lat stosuję plastry antykoncepcyjne. Niestety zapomniałam nakleić pierwszy plaster po tygodniu przerwy. Przykleiłam go po ok. 12 godzinach. W ulotce napisane jest, że powinnam dodatkowo zabezpieczać się przez następne 7 dni. Ostatni stosunek odbyliśmy z narzeczonym dwie doby wcześniej. Czy jestem zabezpieczona przed ciążą, czy powinnam zgłosić się do lekarza? Boję się, że zajdę w ciążę, mając przyklejony plaster i zagrożę zdrowiu możliwego dziecka. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.