Paniczny strach przed przebywaniem w samotności

Witam. Mam 29 lat i boję się zostawać sama w domu. to wygląda mniej więcej tak że jak mam swiadomość że mąż jest nic mi się nie dzieje a jak wyjeżdża do pracy na tydzień to mam lęk duszności obawe przed tym że coś mi się stanie i nikt mi nie udzieli pomocy. Męczę się z tym bardzo bo nie może być tak że cały czas ktoś ze mną będzie siedział w domu. Nawet jak wiem że sąsiadka jest obok to już się lepiej czuję ale i tak to jest coś dziwnego nie wiem co robić jak z tym walczyć.Bardzo proszę o poradę
29 LAT ponad rok temu

Wydaje mi się, że konieczne będzie podjęcie psychoterapii. Na początek jednak sugeruję wizytę u lekarza psychiatry, który zdecyduje czy konieczna jest również farmakoterapia. Sa skuteczne leki obniżające poziom lęku, ale aby dotrzeć do jego źródeł to niezbędna jest praca psychoterapeutyczna.