Pęcherz na stopie i ból

Witam mam pytanie mam na stopie bardzo duży pęcherz odczuwam ból potczas chodzenia i mam pytanie związku z tym co zrobić? aby się tego pozbyć z góry dzięki za odpowiedz.

Magdalena Mroczek

Jeśli pęcherz jest duży i utrudnia chodzenie trzeba go przekłuć:najpierw odkazić wodą utlenioną, potem przekłuć igłą jednorazową. Nie wolno go wycinać. Jeśli to możliwe pozostawić bez opatrunku, w przeciwnym razie zakleić plastrem.

Milena Lubowicz

Trudno wypowiedzieć się jednoznacznie bez badania czy pęcherz ten nadaje się do usunięcia chirurgicznego czy raczej wskazane jest smarowanie go np. Acerinem. Radzę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam