Pękające naczynka wokół oczu u 6-letniej córki

Witam mojej corce 6 letniej czesto pekaja krwinki w okol oczow przewaznie jak placze i czesto ma sine powieki u okolisty ok , morfologia i badanie moczu ok nie wiem co moze byc przyczyna bardzo sie martwie dodam ze mieszkam w UK i tu lekarz mowi ze taka ma nature prosze o odpowiedz z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam.Przepraszam za pismo ale nie mam polskich znakow.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli lekarz na podstawie badania oraz przeprowadzonych badań dodatkowych nie widzi podstaw do interwencji to należy mu zaufać. W przypadku nasilenia dolegliwości konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza.

Szanowna Pani
Tak małe dzieci mają nie w pełni dojrzałą strukturę skóry dlatego w czasie wysiłku fizycznego związanego z płaczem , parciem może dojść do pękania naczyń.Dobrze zadbać o zróżnicowaną dietę- uszczelniają naczynia: Vit c oraz rutyna można stosować krem zawierający w/w, jeść wazrywa i owoce zawierające w/w.
Ponadto warto zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny i nie dopuszczać do napadów rzęsistego płaczu.Z wiekiem struktura skóry dojrzewa. Pozdrawiam