Picie soku z cytryny przed śniadaniem

Witam! Mam kilka pytan: -30min przed sniadaniem pije sok z polowki cytryny+ciepla woda+imbir, czy to jest poprawne, ma jakies plusy -w jakim czasie po przebudzeniu nalezy zjesc posilek? - w jakim czasie przed snem nalezy zjesc posilek, przykladowo; ostatni posilek 20, czy mam zjesc o 23 skoro planuje zasniecie o 1? -dziennie 5 posilkow, ale kiedy wstaje o 8 i klade sie za 24h po nocce, ile mam zjesc posilkow, moge zjesc owoce o godzinie 23? -moge bezkarnie osladzac wszystko stewia? pozdrawiam!

Witam serdecznie,

Picie wody z cytryna i imbirem z rana przed śniadaniem jest zalecane ponieważ powoduje między innymi nawodnienie organizmu, oczyszczenie z toksyn, odkwaszenie organizmu, pobudzenie trawienia i pracy żołądka. Imbir podnosi temperaturę ciała i pobudza organizm do działania.
Śniadanie powinien Pan zjadać do godziny po przebudzeniu, im szybciej tym lepiej. Kolacje zalecam spożywać 3-4h przed snem. Jeżeli ,,dzień jest bardzo długi'' to można zwiększyć ilość posiłków. Lepiej jeść mniejsze porcje a częściej. Owoców nie powinien Pan zjadać w późnych porach ponieważ zawierają one sporo cukrów prostych które pod koniec dnia(kiedy przemiana materii zwalnia) mogą odkładać sie w postaci tkanki tłuszczowej. Stewie należy stosować rozsądnie, gdyż w nadmiarze szkodzi nam wszystko, jednak jest to słodzik naturalny i stosowany z umiarem nie wpływa na stan zdrowia.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk