Picie zielonej herbaty a karmienie piersią

Witam serdecznie! Mam córeczkę 5 miesięczna i karmie piersią, czy moge pic zielona albo czerwona herbatę pu-erh. Nie zaszkodzi to dziecku?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ w herbacie, zarówno czerwonej jak i zielonej, zawarta jest teina, picie takiej herbaty może powodować u dziecka rozdrażnienie oraz zaburzenia snu. Dobrym wyborem dla matek karmiących jest herbata Rooibos. Otrzymywana jest z czerwonokrzewu. Nie zawiera kofeiny.