Plamienia w 5 tygodniu ciąży a ryzyko poronienia

Witam plamie od czwartku w piątek byłam u lekarz, okazało się że jestem w 5 tyg. ciąży. Lekarz przepisał mi luteina, plamienie jeszcze nie ustało. Zrobiłam test ciążowy wyszedł pozytywny. wykryto u mnie wcześniej nadrzerke . dlaczego nadal plamie i czy poroniłam?????

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się ponownie do ginekologa. Plemienia nie muszą być spowodowane poronieniem. Prawdopodobnie jest to objaw obecnej nadżerki.