Czy plamienie to wynik ciąży pozamacicznej?

Witam, staramy się z mężem o dziecko, w dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test i wyszedł negatywny, potem przyszedł okres, więc stwierdziłam, że tym razem się nie udało. Jednak po kilku dniach ponownie zaczęłam plamić, zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Udałam się do ginekologa, który na usg nic nie zobaczył i zlecił badanie z krwi. Wynik wyszedł pozytywnie 125,8, ale ja nadal plamie, czy to może być ciąża pozamaciczna? proszę o odpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Teoretycznie ciąża pozamaciczna jak najbardziej jest możliwa. Zdecydowanie konieczne są jednak dokładniejsza badania, w tym przede wszystkim powtórzenie badania USG. Wcześniejsze badanie mogło być wykonane po prostu za wcześnie - dlatego lekarz nic nie zobaczył. Proszę być pod stałą kontrolą specjalisty ginekologa.