Plamienie w trakcie 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

mam 40 lat poraz pierwszy biore tabletki anty lesinelle w 7 dniowej przerwie w drugim dniu było lekkie plamienie .czy to normalne
40 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Jest to jak najbardziej normalne. Podczas tygodniowej przerwy pomiędzy blistrami dochodzi do fizjologicznego krwawienia z odstawienia, które jest wynikiem spadku we krwi poziomu hormonów. Jest to coś na kształt krwawienia menstruacyjnego (nie jest to jednak absolutnie normalna miesiączka!), zazwyczaj jest jednak mniej obfite i mniej bolesne. Trwa około 3-4 dni. Sytuacja powinna się powtarzać w trakcie przerwy między wszystkimi kolejnymi blistrami.