Po jakiem czasie moja miesiączka może wrócić?

Od momentu leczenia psychiatrycznego i stosowania m.in.: Xeplionu, Ketileptu nie mam miesiączki. W lipcu 2022 r. była ostatnia iniekcja - Xeplion 75 mg. Proszę powiedzieć, kiedy miesiączka może wrócić? Sądzę, że brak miesiączki jest spowodowany stosowaniem Xeplionu. Jakie dokładnie badania względem miesiączki i tego, żeby mogła wrócić należy wykonać? Kobieta, 35 lat

Najprawdopodobniej jest to efekt działania Xeplionu. Jeśli nie planuje Pani ciąży to nie ma większego powodu do obaw. Jeśli to Panią niepokoi proszę zbadać prolaktynę i skonsultować się z ginekologiem.