Podwyższone MONO i LYM

Otrzymałem wyniki badań i troszeczkę o tym poczytałem, i jestem trochę zaniepokojony, aczkolwiek wyniki te nie są aż tak bardzo odbiegające od normy. Dlatego prosiłbym o interpretację jakiegoś specjalisty: MONO 0,965, norma 0 ,000-0,900, MONO% 8,350%, 0,000-12,000, LYM 3,65, 1,1 - 3,4, LYM % 31,6%, 10,0 - 50,0. RESZTA WYNIKÓW W NORMIE.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odchylenia nie są znaczne, zwłaszcza, że według niektórych źródeł górna granica dla liczby limfocytów wynosi 5 tys. /mikroloitr. Ważną informacją jest również fakt, że pozostałe parametry morfologii krwi mieszczą sie w normach. Warto wybrać się jednak do lekarza, który zbierze wywiad i zbada Pana, gdyż dla właściwej interpretacji odchyleń niezbędne jest odniesienie do obrazu klinicznego.

Ważne też będzie powtórzenie oznaczenia morfologii krwi z rozmazem mikroskopowym w odstępie kilku tygodni, by ocenić tendencje, tzn. czy nie następuje dalszy wzrost liczby limfocytów i/lub monocytów.

Pozdrawiam