Podwyższone MPV, PDW w morfologii krwi

Dzień dobry, proszę o pomoc, bo moje wyniki krwi nie wyszły prawidłowo. Mam podwyższone MPV,PDW,L-LCR z morfologii krwi. Co to oznacza? mój wiek to 34 lata kobieta,waga 75kg. Z czym może być związane podwyższone MPV PDW i L-LCR? Jaki mają one wpływ na zdrowie organizmu? Z jakimi chorobami może wiązać się podwyższone MPV, PDW i L-LCR? Czy to może być coś bardzo powaznego? Czy powinnam wykonać jeszcze inne badania? Zgłosić się do specjalisty? Jeżeli tak to jakie badania powinny zostać wykonane i do jakiego specjalisty się udać? Czuję się trochę zagubiona i przestraszona. Nie wiem czego mogę się spodziewać. prosze o wyjasnienie.

Magdalena Mroczek

Są to parametry, które bierze się przy różnicowaniu przyczyny nieprawidłowej ilości płytek krwi. Jeśli liczba płytek krwi jest w granicach normy nie należy się przejmować tym, ze wyniki te są podwyższone.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Podane parametry nie są ważne klinicznie. Proszę pamiętać, że każdy wynik należy skonsultować z lekarzem, który odniesie go do Pana stanu zdrowia.