Podwyższony poziom leukocytów a cukrzyca insulinowa

Witam mam kłopot ponieważ wybrałam dzisiaj wyniki i leukocyty wyszły mi 16,40 a powinno być raczej 10,00 , a do tego od półtorej roku jestem chora na cukrzycę insulinową czy mamsię czym martwić ? a zapomniałam dodać że od dwóch miesięcy pewnie jestem w ciąży

Dzień dobry!
Gratuluję przyszłej mamie! Skoro jest Pani w ciąży to powinna Pani być pod opieką lekarską. Mam tu na myśli poradnie dietetyczną (kontrolowanie poziomu cukru, w tym specjalnym okresie jest bardzo ważne), ginekologiczną. Jeżeli chodzi o wyniki to zwiększenie ilości leukocytów we krwi jest reakcją obronną organizmu. Samo w sobie nie stanowi zagrożenia dla Pani organizmu. Natomiast w przypadku bardzo wysokiego poziomu leukocytów, przekraczających kilkukrotnie górną granicę normy może oznaczać choroby hematologiczne. Pozdrawiam!